Aktuality - Zájezd pro občany

Zájezd pro občany 1

Muzeum myslivců a pytláků a Slovácké slavnosti vína Uherské Hradiště, sobota 9.9.2023.

Expozice Myslivci a pytláci v Chřibech nabízí možnost shlédnout lovecké zbraně, a to nejen myslivecké, ale i ty po domácku vyrobené – pytlácké. Jsou tu k vidění pasti na zvěř, vycpaná zvířata, mezi nimiž jsou i některé vzácné druhy. Ale lze se zde seznámit i s místními pytláckými historkami a udělat si představu o tom, co znamená být myslivcem. Na tuto expozici pak navazují voliéry s pernatou zvěří či ukázky různých druhů ptačích budek, které jsou umístěny v zahradě.

Slovácké slavnosti vína a otevřených památek jsou jednou z nejvýznamnějších akcí svého druhu, která prezentuje bohatost a rozmanitost tradiční lidové kultury na Slovácku. Jejím dějištěm jsou otevřené historické památky královského města Uherského Hradiště, právem nazývaného slováckou metropolí.

Historické jádro Uherského Hradiště se proměňuje v jedno velké pódium, na němž se představují desítky folklorních souborů, cimbálových muzik i dechových kapel, a společně s ochutnávkou vín, burčáku a regionálních gurmánských specialit.

Bližší informace k slavnostem na https://slavnostivinauh.cz/program/.

Obec Bílá hradí dopravu a vstup do muzea.

Zájezd se bude konat pouze v případě zájmu minimálně 15 účastníků. Hlásit se můžete na Obecním úřadě na tel. 558 690 020, 724 045 337 a to do čtvrtku 7.9.2023 včetně.

Odjezd v 8:00 hod z Bílé.

Datum vložení: 4. 9. 2023 10:33
Datum poslední aktualizace: 4. 9. 2023 10:37