rozšířené vyhledávání ...

Odstávky elektřiny

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Překlad (translations)

Svátek má Marcela

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den svobody tisku

Zítra má svátek Alexandra

ObčanServer

Mapy obce

HřbitovServer

Hřbitov Server

Beskydy mají vlastní deskovou hru. Součástí je i Bílá.

Typ: ostatní
Beskydy mají vlastní deskovou hru. Součástí je i Bílá. 3 Zbojníci z Beskyd je akční deskové hra pro malé i velké, při které hráči putují horami i celým regionem s cílem svrhnout nepoctivé panstvo z frýdeckého zámku. Ve hře nechybí ani Bílá a okolní kopce.

Hra vznikla v kreativním beskydském studiu MamiArt, které bylo v minulém roce nominováno na prestižní marketingové ceny Effie. Na přípravě spolupracovala ilustrátorka Markéta Šebestová. Koncept pobaví jak dospělé, tak děti. S pomocí rodičů ji zvládnou děti od šesti let.

Na začátku si hráči vylosují svoji zbojnickou postavu Lysoně, Smrkoně, Kněhyňky, Grunika, Prašivky nebo Ropičky. S tou pak putují po Beskydech s cílem získat partu zbojníků. Ti se k nim v podobě získaných karet přidávají na základě štěstí, důvtipu a také znalostí Beskyd a Pobeskydí. Po dosažení předepsaného počtu zbojníků hráči utíkají přímo na frýdecký zámek, odkud vyženou nepoctivé panstvo. Kdo to zvládne jako první, vyhrává.

Čím je hra výjimečná? Hráči se svými postavami zbojníků putují po skutečných beskydských místech a obcích, a přitom se seznámí s celou řadou nových zajímavostí a skutečností. Také historické souvislosti použité ve hře v odlehčené podobě odpovídají tomu, jak to kdysi v Beskydech mezi zbojníky a panstvem opravdu bylo.

Autor konceptu Milan Anděl dodává: „Věřím, že si hru všichni noví hráči užijí stejně jako Ti, kteří ji doposud vyzkoušeli. Můžu také prozradit, že hra bude pravidelně doplňována o nové sady 30 akčních karet různých obtížností tak, aby si hráči mohli upravovat taktiku.“

Vytvořeno: 21. 10. 2022
Poslední aktualizace: 21. 10. 2022 8:15