Vyhlášky Orgány samosprávy Zastupitelstvo Vedení Komise a výbor Historie Obec Pamětihodnosti Organizace Knihovna Mateřská škola SOŠ Adresář firem Fotogalerie Jízdní řády Farnost Ostravice Územní plán Bílá Územní studie Veřejné zakázky

Lyžařské vleky

Lyžařský areál SKI VÍTKOVICE - Bílá

skyLyžařský areál SKI VÍTKOVICE- Bílá je tvořen řadou sjezdových tratí od střední obtížnosti až po sjezdovky pro začátečníky a výuku dětí. Součástí areálu je snowpark pro snowboarding, umístěný na sjezdovce č. 5 v jižní části areálu.

Sjezdovky jsou uměle zasněžovány technickým sněhem a dvě jsou i uměle osvětleny, což umožňuje kvalitní večerní lyžování.

V areálu je k dispozici lyžařská škola i pro ty nejmenší začínající lyžaře, SKI servis a půjčovna lyžařského vybavení pro sjezdové lyžování, snowboarding i běžecké lyžování. První pomoc je v areálu zajišťována členy Horské služby – Beskydy po dobu provozu lyžařského zařízení.

 

Telefon: +420 558 690 163          E-mail: info@skibila.cz               Web: http://www.skibila.cz/


Lyžařský areál SKI BÍLÁ - MEZIVODÍ

skyLyžařský areál SKI Mezivodí se nachází v obci Bílá v nadmořské výšce 602 – 712 m n.m. V areálu jsou 4 sjezdovky délky 550, 450, 250 m a dětská 50 m dlouhá.Sjezdovky jsou denně upravovány .Umělé zasněžování na všech čtyřech sjezdovkách. Přepravu zajišťují 3 vleky Poma a dětský vlek.

Tel: +420 558 690 025           E-mail: skimezivodi@seznam.cz      Web: http://www.skimezivodi.cz/


Sjezdovka Třeštík

skySjezdovka Třeštík se nachází v krásném prostředí na hřebenu Vsackých Beskyd ve výšce 850 m. n. m. Vleky areálu jsou umístěny na severním svahu a bývají zde dobré lyžařské podmínky. Areál leží v bezprostřední blízkosti hlavního silničního tahu Rožnov pod Radhoštěm - Bumbálka asi 2 km před hraničním přechodem.

 V areálu jsou 2 vleky. Sjezdovka je dlouhá 550 m, sjezdovka u dětského vleku je dlouhá 200 m. Obě  sjezdovky jsou upravovány.Návštěvníci cestující autobusovými linkami vystoupí na zastávce Třeštík a  odtud je to k vlekům cca 50 m.

Adresa: Bílá 050, 739 15 Staré Hamry         Tel: +420 558 437 828, +420 602 875 844

E-mail:  trestik.celnice@seznam.cz    Web:  http://www.lyze-lyze.cz/i/825-skiareal-celnica-bila.html


SKI KLEMA Bílá - Bumbálka

sky

Lyžařské středisko v nadmořské výšce cca 900 m n.m. se nachází na hranicích České a Slovenské republiky přibližně 1200 m od centra Bumbálky po hřebenu hor směrem na východ k Masarykově chatě.

Orientace svahu na sever.

 Adresa: Bumbálka, Bílá , 739 15 Staré Hamry

Tel: +420 724 225 666        E-mail:  klema.p@email.cz


 Běžecké lyžování

Milovníci běžeckého lyžování mají k dispozici dvě trasy:

Trasa A: Bílá – Staré Hamry – Bílá

Trasa vede z parkoviště v Bílé kolem osady Žarovjanka, k usedlosti u Remešů. Po přechodu silnice pak kolem bývalého JZD nahoru přes Klučiny k hotelu Charbulák. Dále pak po hřebeni, k chatě Švarná Hanka a na Bílý Kříž, na Konečnou a po hřebeni do Sedla pod Bobkem a pak sjezdem zpět do Bílé na parkoviště. V opačném směru může být trasa snadnější, protože lze využít lanovku „A“ pro překonání výškového rozdílu z parkoviště do Sedla pod Bobkem. Na lanovku lze zakoupit jednorázovou jízdenku bez zálohy. Trasa je strojově upravována. Délka trasy je 33,2 km.

Trasa B: Bílá – Mezivodí – Bílá

Trasa vede z parkoviště v Bílé, kolem osady Žarovjanka do sedla pod Javořinou. Pro usnadnění výstupu lze využít do sedla pod Javořinou lyžařského vleku „D“. Dále pak po úbočí kopce Javořina k osadě Javořina a přes Kozí Hřbety, kde je trasa zokruhována s možností vrácení se po stejné trase zpět na Bílou. Z Kozích Hřbetů trasa pokračuje dále po úbočí kopce Rožnovský vrch k rekreačnímu středisku Ondrášův Dvůr na Mezivodí. Z Mezivodí se trasa vrací po opačné straně údolí, podél Salajského potoka a dále pak úbočím kopce Kyčera a Klín k údolí Smradlavé, Zámečku a zpět na parkoviště v Bílé. Trasa je strojově upravována. Délka trasy je 19,8 km.


Skibus Beskydy

Bílá je díky dobrým sněhovým podmínkám v zimních měsících lyžaři vyhledávanou oblastí. Uspokojí sjezdaře i vyznavače běžek V zimě jsou zde výborné podmínky k sjezdovému a běžeckému lyžování i snowboardingu. V provozu je čtyřsedačková lanovka, lyžařské vleky a upravené sjezdovky v Bílé, na Mezivodí, na Třeštíku i na Bumbálce a pro běžecké lyžování upravené stopy.


V zimní sezóně jsou do Bílé provozovány „skibusy „. Jsou to běžné autobusové linky určené především pro přepravu lyžařů, ale i ostatních cestujících.


1. 880650 - Nový Jičín-Frenštát p.Radh.-Trojanovice-Čeladná-Bílá -  SKIBUS


2. 910130 - Ostrava-Frýdlant nad Ostravicí-Bílá- Velké Karlovice